Ameliyathane Kapıları

Paslanmaz Kapı

Bir malzeme olarak paslanmaz çeliğin en önemli özelliği, isminden anlaşılacağı üzere,
herhangi bir şekilde korozyona uğrama ve paslanma gibi durumlara gösterdiği yüksek dirençtir.

rgpro-urun-cift-acilir-hermetik-kapirgpro-urun-cift-acilir-acik-hermetik-kapi

Paslanmaz Kapı

Kapılar, evlerimizde, iş yerlerimizde, okullarda, alışveriş mağazalarında ve daha birçok farklı mekanda her gün gördüğümüz en temel yapı elemanlarından biridir. Fakat kabul etmemiz gerekir ki bu elemanları genellikle sadece görselliği yönünden değerlendirdiğimiz için, birçoğumuzun kapıların tasarımı, üretimı, imal edildiği malzemeler vb hakkında çok az bilgisi bulunmaktadır.

Kapılar, kullanıldığı ortam ve kullanım amacına göre farklı malzemelerden, farklı ölçülerde ve yine farklı özelliklere sahip olacak şekilde üretilmektedir. Örneğin, bir apartman dairesi ile bir dökümhanenin kapısı aynı olamayacağı gibi, okullardaki sınıf kapıları ile bir laboratuvar kapılarının da aynı özelliklere ve tasarım kriterlerine sahip olması söz konusu olamaz.
Bu bağlamda, özellikle yangına karşı güvenlik seviyesi yüksek olan bir yapı inşa edilmek istendiğinde kullanılan kapıların malzemesi genellikle paslanmaz çelik olmaktadır.

Paslanmaz Kapı Nedir?

Bir malzeme olarak paslanmaz çeliğin en önemli özelliği, isminden anlaşılacağı üzere, herhangi bir şekilde korozyona uğrama ve paslanma gibi durumlara gösterdiği yüksek dirençtir. Bunun yanında, birçok metal gibi üzerinde alev yürümediği için de yangın tehlikesinin olduğu ortamlarda kullanılan bütün malzemeler genellikle paslanmaz çelikten yapılmaktadır.

Paslanmaz kapı modelleri de yine yangın tehlikelerine karşı alınan önlemler kapsamında bir yapıda kullanılan en temel unsurlardan biridir. Böylelikle, olası bir yangın durumunda, bu kapılar alevin başka ortamlara geçmesini engellemekte ve olası can kayıplarını ve hasar ihtimalini en az seviyeye indirebilmektedir.

Bu kapıların en sık kullanıldığı ortamlar, yangın riskinin olduğu yerler olsa da, korozyon riskinin yüksek olduğu ortamlarda da korozif havanın nüfus etmemesi istenen kapalı alanların kapısı, paslanmaz çelikten imal edilmektedir.

Paslanmaz kapıların kendi içerisinde farklı modelleri mevcuttur. İstenildiğinde bazı kapılara ateşe dayanıklı cam takılabilmektedir. Bunun yanında, kapılar istenilen yöne açılacak şekilde üretilmekte ve monte edilebilmektedir.

Müşteri talebine göre tek kanat ve çift kanatlı olarak üretilebilen paslanmaz kapıların rengi de yine müşteri istekleri doğrultusunda belirlenebilmektedir. Üreticilerden kayar kapı veya menteşeli kapı olarak da talep edilebilen paslanmaz kapıların manuel ve otomatik çalışan versiyonları da mevcuttur.

Paslanmaz Kapı Nerelerde Kullanılır?

Paslanmaz kapıların çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Her ne kadar paslanmaz kapı denilince akla ilk olarak yangın güvenliği konusu gelse de bu kapılar, korozyon ve rutubet riskinin çok yüksek olduğu ortamlar; hastane ve laboratuvar gibi her daim steril olması gereken alanlarda da sıklıkla tercih edilmektedir. Zorlu şartlara maksimum dayanımı gösteren ve oldukça sağlam olan bu kapılar, monte edildiği yerlerde uzun süre bir sorun yaşamadan güvenle kullanılabilmektedir.

Hava sızdırmazlığı gereken ortamlar için kullanıldığında conta vb gibi aksesuarları tasarıma göre değişebilmektedir. Yine, içerisine ses yalıtımı özelliği olan paneller yerleştirilerek ses seviyesinin kontrol altında tutulması gereken mekanlarda da kullanılabilmektedir.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Paslanmaz kapıların tasarımdan üretime, kurulumdan bakımına kadar bütün süreçlerinde müşterilerine kalite hizmet sunan firmamız, bu alanda edindiği tecrübeyi, uzmanlık seviyesini ve piyasadaki müşteri sayısını giderek artırmaktadır.

Müşterileri, tedarikçileri, üye olduğu meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve diğer paydaşlarından aldığı güçle kısa ve uzun vadedeki hedeflerine her gün bir adım daha yaklaşan firmamızdan paslanmaz kapılar konusunda istediğiniz hizmeti uygun fiyatlar ile alabilirsiniz.

Fiyat / performans olarak size en uygun teklifleri sunabilen firmamızın standart ürünlerinden sipariş verebileceğiniz gibi özel üretim taleplerinizi de yine bize iletebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti odaklı yönetim anlaıyışı ile her zaman sizin yanınızda olan firmamıza farklı iletişim kanalları üzerinden 7/24 ulaşabilirsiniz.