Ameliyathane Kapıları

Kurşunlu Hermetik Menteşeli Kapı

Hermetik menteşeli kapı, yüksek sızdırmazlık özelliği ile bilinen ve bulunduğu ortamdaki
hava özelliklerinin (sıcaklık, nem, partikül miktarı vs) sabit kalmasını sağlayan kapı modelidir.

Hermetik Menteşeli Kapılar


Kapılar, her yapı için en temel ve en gerekli bileşenlerden biridir. Konut, okul, hastane, iş yeri, alışveriş merkezi, laboratuvar vb her türlü yapıda mahaller arasında geçiş sağlayabilmek için kapılar olmazsa olmaz unsurlar arasında yer almaktadır. Kapı modelleri, tasarımları, ölçüleri, üretildiği malzeme vb gibi parametrelerde genellikle kapının kullanıldığı ortamın özelliklerine bağlı olarak değişebilmektedir.

Örneğin, evlerde standart olarak kullanılan kapılar ile bir alışveriş merkezinin giriş kapısının aynı özelliklerde olması beklenemez. Bu bağlamda, hastane ve laboratuvar gibi hijyen konusunun çok önemli olduğu ortamlarda, üretildiği malzemeden çalışma prensibine kadar her şeyiyle özel olarak tasarlanmış kapıların kullanılması gerekmektedir. Bu sebeple, bu tür ortamlarda ermetik menteşeli kapı modellerini görmekteyiz.

Hermetik Menteşeli Kapı Nedir?

Hermetik menteşeli kapı, yüksek sızdırmazlık özelliği ile bilinen ve bulunduğu ortamdaki hava özelliklerinin (sıcaklık, nem, partikül miktarı vs) sabit kalmasını sağlayan kapı modelidir. Standart kapılardan daha ağır olan ve ölçüleri de yine konutlarda, okul veya iş yerlerinde kullanılan kapılardan daha farklı olan hermetik menteşeli kapılar, kullanıcı talebi doğrultusunda 1200 mm genişliğe kadar üretilebilmektedir.

Tek kanat veya çift kanat olarak üretilebilen bu kapıların otomatik veya manuel çalışan modelleri de mevcuttur. Hermetik menteşeli kapıların imalatı genellikle aluminyum profiller ile yapılmakta ve içerisine farklı türde paneller yerleştirilebilmektedir. Bu paneller, cam panel, paslanmaz panel çelik panel, ses /yangın yalıtım özelliği olan paneller veya radyasyon geçirmez özellikte olan paneller olabilmektedir.

Yine kullanıcı talebine göre kapılara pencere de takılabilmektedir. Kapı kalınlığı ise montaj yapılan alandaki duvar kalınlığına bağlı olaral ayarlanabilmektedir.
Son olarak hermetik menteşeli kapıların genellikle 90 derece açılıp kapanacak şekilde üretildiğini ve menteşe mekanizmasının bu şekilde tasarlandığını belirtmekte fayda var.

Hermetik Menteşeli Kapı Nerelerde Kullanılır?

Hermetik menteşeli kapıların en sık kullanıldığı ortamlar, genellikle hastaneler, laboratuvarlar, temiz odalar vs gibi hava sıcaklığının ve neminin ve ortam havasındaki partikül sayısının olabildiğince korunması gereken mahallerdir. Bunun yanında, yine tiyatro salonları, sinemalar, alış veriş merkezleri, sanat galerileri, konser salonları vb gibi halka açık alanlarda ses ve yangın yalıtımı gerektiren alanlarda da hermetik menteşeli kapı çeşitlerini görebilmek mümkündür.

Bu kapılar, hijyenik amaçlarla kullanıldığında, örneğin ameliyathanelerde, sızdırmaz özelliği sayesinde dışarıdaki kirli havanın ameliyatane ortamına girmesini engellemektedir. Bunun yanında, yangın yalıtımı amaçlarıyla kullanıldığında, yangın havasının komşu mahallere doğru hareket etmesini önlemektedir. Sızdırmazlık kriteri, bu kapılar için en önemli konu olup üreticilerin ürettiği kapılar için geçerli bir sızdırmazlık raporu alması gerekmektedir.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Hermetik menteşeli kapıların tasarımı, üretimi, montajı, bakım ve tamir prosedürleri gerçek anlamda uzmanlık gerektirmektedir.
Çünkü bu kapıların kullanıldığı yerler, insanların veya hayvanların sağlığı açısından büyük önem arz ettiğinden,
amacına uygun şekilde çalışmayan ve gerekli sızdırmazlığı sağlayamayan kapılar, büyük risk ihtiva etmektedir.
Bu nedenle, bu kapılara ihtiyacı olan kullanıcıların, alanında uzmanlık ve tecrübe sahibi firmalarla çalışmasında fayda vardır.
Bu bağlamda, kaliteli, güvenli, uzun ömürlü ve dayanıklı kapılar için bizimle iletişime geçtiğinizde
size her konuda destek olabilir ve taleplerinizi en kısa sürede yerine getirebiliriz.

Hermetik menteşeli kapılar konusunda şimdiye kadar çok sayıda kuruma çözümler üreten firmamız,
bu alandaki bilgisini ve tecrübesini; dolayısıyla hizmet verdiği müşteri sayısını giderek artırmaktadır.

Fiyat Teklifi Alın

Yeni bir kapıya ihtiyacınız olduğunda veya var olan kapınızın bakım veya tamirini yapacak bir firma arayışınız varsa, bizimle her zaman iletişime geçebilir; ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çarpma Kapı Sistemleri

Çarpma Kapı Sistemleri

Bu kapılar, her iki taraf arasında hızlı geçiş sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Paslanmaz veya boyalı sac tercih edilebilir 50mm kalınlıkta üretilmekte olup yalıtım değeri vardır. İstek üzerine pencere ve tekmelik takılabilir. Aynı anda her iki taraf da kullanılabilir; enerji verimliliği sağlamakta olup hastane,oteller, mutfaklar ve işleme fabrikaları gibi halka açık yerler ve üretim tesisleri için mükemmel bir ayırma çözümüdür. Tüm bağlantı elemanları ve kollar, paslanmaz olup termal ısıtma için kullanılan Köpüğün formülü, 40 ile 70 denz arasında seçip yapılabilir. Bu malzemeler, üstün kaliteli performans seviyeleri sağlar.