Ameliyathane Kapıları

Hermetik Otomatik Kapı

Hermetik otomatik kapı modelleri, otomatik olarak açılıp kapanabilen kullanıldığı ortamlarda yüksek sızdırmazlık sağlayan kapılardır.

Hermetik Otomatik Kapı

Hangi amaçla inşa edildiği farketmeksizin her yapı için duvar, kapı, pencere, çatı vb gibi yapısal elemanlar kullanıldığı mahal ve kullanım amacına uygun olacak şekilde seçilmelidir. Eğer söz konusu yapı bir hastane ise veya laboratuvar, klinik, temiz oda vb gibi steril olması gereken mahallerden oluşuyorsa, kullanılacak yapısal elemanların da buna uygun seçilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda, kapıların hermetik kapı olması, böylelikle hava sızdırmazlığını en yüksek seviyede karşılaması gerekmektedir.

Hermetik kapılar, hijyen konusunun tasarımda en önemli kriter olduğu ortamlarda kullanılarak, dışarıdaki kirli havanın ortama nüfus etmesinin önüne geçmektedir. Farklı ölçülerde ve farklı malzemeler kullanılarak üretilen hermetik kapıların elle açılan modelleri olduğu gibi, otomatik çalışan çeşitleri de mevcuttur.

Hermetik Otomatik Kapı Nedir?

Hermetik otomatik kapı modelleri, yüksek sızdırmazlık ve isminden de anlaşılacağı üzere otomatik olarak kapanıp açılabilme özelliği ile bilinmektedir. Bu kapıların kullanıldığı ortamların komşu mahaller ile ilişkisi tam olarak kesilebilmekte, içeriden dışarıya veya dışarıdan içeriye herhangi bir şekilde hava geçişi olması engellenmektedir.

Standart kapılardan çok farklı olan hermetik otomatik kapılar, genellikle steril ortamlar için üretildiğinden, tasarımında da birtakım farklılıklar mevcuttur. Örneğin, kapı yüzeyi, kapının üzerinde hareket ettiği mekanizma vs gibi alanlar, hiçbir şekilde toz tutmayacak malzemelerden yapılmaktadır. Bunun yanında, kapı içerisinde kullanılan paneller de yine özel olarak seçilmekte; cam veya paslanmaz çelik ya da ses / yangın yalıtımı olacak bir malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edilmektedir.

Otomatik çalışma özelliğini, üzerinde bulunan kontrol kumandasının içine yerleştirilmiş olan fotoselden alan bu kapılar, herhangi bir el teması gerektirmeden açılmakta, üzerinde bulunan sensörler belirli bir mesafede bir hareketlilik algılamazsa otomatik olarak kapanmaktadır.

Hermetik Otomatik Kapı Nerelerde Kullanılır?

Hastane ortamları, ameliyathaneler, laboratuvarlar, temiz odalar ve buna benzer alanların tasarımında ortam havasının özellikleri sürekli olarak kontrol edilmek ve belirli şartlar anbean sağlanmak zorundadır. Böylelikle, ortam havasının sıcaklığı ve nemi belirli aralıklarda tutulmakta ve içeride daima temiz bir havanın sirküle edilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede içeride gerçekleşen operasyonlar için hijyen anlamında bir risk oluşmasının önüne geçilmektedir. Bunu yapabilmek için ilgili mahalin kapısı en kritik unsurlardan biridir.

Bu nedenle, bu tür ortamlarda hermetik otomatik kapı kullanılarak hem yüksek sızdırmazlığı özelliği sayesinde ortam havasının özellikleri korunmakta hem de kapının kullanılmadığı zamanlarda kapalı kalması sağlanmaktadır. Ayrıca, bu kapıların üzerinde herhangi bir kapı kolu bulunmadığı için içeriye giren ve çıkan insanların sürekli bir yere temas etmesi zorunluluğu ortadan kalkmaktadır. Bu da hijyen ve sterilizasyon anlamında istenen bir durum olup ortamdaki hava kalitesinin düşmesini engellemektedir.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Uzman kadrosu, müşteri memnuniyeti odaklı yönetim anlayışı, uygun fiyat politikası ve çözüm odaklı hizmetleri ile hermetik otomatik kapı üreticileri arasında adeta parmakla gösterilen firmamız, geçmişten bugüne birçok büyük kurumun kapı tedarikçisi olmayı başarmıştır. İnsan sağlığı açısından kritik öneme sahip ortamlarda kullanılan bu kapıların tasarımı, üretimi, montaj ve bakım gibi süreçleri bilgi, birikim, uzmanlık ve tecrübe istemektedir. Bütün bunları bünyesinde bulunduran firmamız, hizmet kalitesini, üretim adetini ve müşteri sayısını sürekli olarak artıracak önemli adımlar atmaya devam etmektedir.

Hermetik otomatik kapılar için gerekli olan bütün ulusal ve uluslararası sertifikasyonlara sahip olan firmamızın geniş ürün gamından standart kapı modellerini seçebilir veya firmamıza özel üretim taleplerinizi iletebilirsiniz. Her iki durumda da kaliteli, güvenli ve uzun ömürlü kapılara sahip olacağınız konusunda sizi temin ederiz.

Fiyat Teklifi Alın

Yeni bir kapıya ihtiyacınız olduğunda veya var olan kapınızın bakım veya tamirini yapacak bir firma arayışınız varsa, bizimle her zaman iletişime geçebilir; ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.
Ameliyathane Kapıları

Yarı Hermetik Kapı

Hermetik kapıların bir başka çeşidi olan yarı hermetik kapılar, tam hermetik kapılar gibi
hava geçişini sıfıra indirmeyen fakat yine de hava sızdırmazlığı çok yüksek olan kapılardır.

Yarı Hermetik Kapı

Konut, okul, hastane, alışveriş merkezi, konser veya tiyatro salonu, kütüphane, iş yeri vb bütün yaoı türlerinde kapıların belirli özelliklere sahip olması ve birtakım spesifikasyonlara uyması istenmektedir. Bu bağlamda, kapıların tasarımı, imalatında kullanılan malzeme, açılma – kapanma prensibi, ölçüleri, ses / yangın / ısı yalıtımlı olup olmaması gibi kriterler önem kazanmaktadır.

Söz konusu yapılar hastane odaları, ameliyathane, laboratuvar, temiz odalar ve buna benzer mekanlardan oluşuyor ise kullanılacak kapıların özellikleri daha önemli hale gelmektedir. Çünkü bu alanlar, hijyen sınıfının en yüksek olduğu ve ortam havası özelliklerinin sürekli olarak kontrol altında tutulması gereken yerlerdir.

Bu tür mekanlar için en ideal kapı türü ise hermetik kapılardır. Hermetik kapı modellerinin en önemli özelliği mahaller arasında hava geçişini sıfıra indirmesi ve steril ortamlar ile uyumlu olacak malzemelerden imal edilmiş olmasıdır.

Yarı Hermetik Kapı Nedir?

Hermetik kapıların bir başka çeşidi olan yarı hermetik kapılar, tam hermetik kapılar gibi hava geçişini sıfıra indirmeyen fakat yine de hava sızdırmazlığı çok yüksek olan kapılardır. İsminden de anlaşılacağı üzere, bulunduğu ortam ile komşu mahal arasında çok sınırlı miktarda hava geçişi olmasını sağlayan yarı hermetik kapı modelleri, kullanım yeri ve amacına uygun olacak şekilde seçilmektedir.

Bir yarı hermetik kapının ne derece sızdırmaz olduğu ise laboratuvar ortamında gerçekleştirilen kontrollü testler ile belirlenmektedir. Bu bağlamda, ortamın hijyeni ve sterilasyonu ne kadar önemliyse, seçilecek yarı hermetik kapının başta sızdırmazlık olmak üzere diğer özellikleri de o kadar önem kazanmaktadır. Yarı hermetik kapılar, kendi içerisinde de farklı modellere ayrılmaktadır.

Bu kapıların tek kanatlı ve çift kanatlı modelleri olduğu gibi otomatik veya manuel çalışan çeşitleri de mevcuttur. Kullanım yeri, montaj türü, ortamdaki insan yoğunluğu vs gibi parametreler göz önüne alınarak en doğru seçimin yapılması tavsiye edilmektedir.

Hijyen kriterinin yanında eğer ses / yangın yalıtımı gibi konular da önemli ise, kapı içerisine yerleştirilecek panelin bu özelliklere sahip olmasına dikkat edilmelidir.

Yarı Hermetik Kapı Nerelerde Kullanılır?

Yarı hermetik kapıların en sık kullanıldığı alanlar, hastane, poliklinik, tıp merkezleri vs gibi sağlık kuruluşlarıdır. Bu mekanlar, hijyen seviyesinin en yüksek olması gereken yerler olduğundan ve içerisinde sürekli olarak insanlar bulunduğundan; laboratuvar, ameliyathane, yoğun bakım üniteleri, tıbbi müdahale odaları, temiz odalar vs gibi alanların mutlak suretle hermetik ya da yarı hermetik kapılar ile bölünmesi gerekmektedir.

Bu kapılar, hava sızdırmazlık özelliğinin yanı sıra antibakteriyel malzemelerden üretilmiş olması ve toz, leke vs tutmaması sayesinde kullanıldığı yerlerde maksimum temizlik ve güvenlik sağlamaktadır. Bu kapıların kullanıldığı yerlerde eğer sedye ile giriş veya çıkış olacaka kapıların çift kanatlı ve otomatik olması tavsiye edilmektedir. Böylelikle, acil durumlarda daha hızlı hareket etmek mümkün olacaktır.

  Fiyat Teklifi Alın

  Yeni bir kapıya ihtiyacınız olduğunda veya var olan kapınızın bakım veya tamirini yapacak bir firma arayışınız varsa, bizimle her zaman iletişime geçebilir; ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.
  Hermetik Kapı Sistemleri
   
  Efor Door Otomatik Kapı Olarak Hermetik Kapı Sistemlerimizi Ameliyathanelerde Steril Ortamlarda Hijyenliğin Korunmasını Sağlayacak Şekilde Üretmektedir.

  Hermetik kapı mekanizması ve kanat tasarımı tam steril ortamlarda olması gerektiği gibi toz tutmayan pürüzsüz yüzeyler ile şekillendirilmiş son derece ergonomik bir yapı içerisindedir.
   

  Sızdırmazlık için özel olarak tasarlandı
  Mekanizma içerisinde bulunan eklemli yapı sayesinde kanat kapanma noktasına yakın bir seviyeye geldiğinde eşzamanlı yatay bir hareketle yuvaya girer, bu esnada özel kılavuzlama elemanı kanadı duvara doğru iter ve kanat 4 kenardan kapı boşluğu üzerine basarak kapanır.
  Son olarak hermetik kapı kanadı ve kasası üzerinde bulunan contalar sayesinde hava sızdırmaz hermetik kapı olma özelliği tamamlanır.
   

  Otomatik Kapı Sistemleri

  Fotoselli kapıları açmak için fiziksel bir güce ihtiyaç duymamaktayız.
  Kapı geçiş alanına girer girmez sizi algılar ve kendiliğinden açılır.
  Fotoselli Kapı, cam kapılara da uygulanabilme özelliğinin yanı sıra, daha
  fazla alüminyum profilden imal edilen kapılara uygulanmaktadır.
  Halk arasında nadiren de olsa, otomatik kapı olarak da bilinirler.

  Adını kapının üst bölümüne yerleştirilmiş olan fotosel sisteminden alır.
  Fotosel Sistemi, ışığa karşı hassas dirençlerden oluşmuş bir sistemdir.
  Bu dirençler ışığı insan gözüne benzer bir yöntemle algılama yeteneğine sahiptir.
  Kontrol Sistemi bu algılama sonucunda kapıyı harekete geçirebilmektedir.

  Ürün Seçenekleri

  Hermetik kapılar tek kanat ve çift kanat olmak üzere 2 grubu ayrılmaktadır.
  Hermetik Kapı Sistemleri

  Çift Kanatlı Hermetik Kapılar

  Çift kanatlı hermetik kapılar her iki yanı müsait alanlarda uygulanır. Her iki yanındaki müsait alanın kapı boşluğunun en az yarısı kadar olmalıdır.
  Hermetik Kapı Sistemleri

  Tek Kanatlı Hermetik Kapılar

  Tek kanat hermetik kapı bir tarafı kapalı veya ölçülerin küçük olması halinde kullanılmaktadır.

  Yüzey Kaplama Seçenekleri

  Hermetik kapı sistemleri üç farklı yapı elemanı ve yüzey kaplaması ile tercih edilebilir.

  Ürün Kalitesi

  Sağlık Bakanlığı ve TOKİ'nin Teknik Şartnamelerine %100 Uygunlukta evrensel standart
  normları tam anlamıyla karşılayan test raporlarına ve sertifikalara sahip profesyonel bir üründür.

  Sertifikalarımız ve Belgelerimiz

  Teknik Özellikler


  Profesyonel
  Hermetik Kapılar

  İhtiyacınıza uygun çözümler ve seçenekler sunuyoruz.
  • İç ve Dış Radarı Açma

  • İç ve Dış Radarı Kapatma

  • Radarın Tamamen Kapatılması

  • Kapının Tamamen Açılması

  • Kapının Gece Kilitlenebilmesi

  • Eczane Konumu

  • Kış Konumu

  • İç ve Dış Radarı Açma
  • İç ve Dış Radar Kapatma
  • Radarın Tamamen Kapatılması
  • Eczane Konumu
  • Kış Konumu

  Kapılarımız için
  Seçenekler

  Standart Aksesuarlar

  Satın almış olduğunuz kapı aşağıdaki standart aksesuarlardan bir tanesi ile gelir.

  Şifre Panel

  El Sensörü

  Radar

  İlave Opsiyonlar
  İlave olarak satın alabileceğiniz standart kapı aksesuarları

  Elektronik Kilit

  Sınırsız Renk Seçeneği

  Batarya

  Kart Okuyucu

  Kumanda ve Alıcı

  Uygulama
  Görsellerimiz

  Projelerimiz

  Kullanıcılar Bunlarıda İnceledi

  Hermetik Kapı Sistemleri

  Fotoselli Kapı Sistemleri

  Fotoselli Kapı Alüminyum Şase Üzerinde Bulunan Elektronik Kart, Motor, Kayış ve Tekerlek ile Kanatlara Hareket Veren Radarlı veya Sensörlü Sistemlerdir.