Ameliyathane Kapıları

Temiz Oda Kapısı

Temiz odalar, isminden de anlaşılacağı üzere, içerisinde ultra hijyen
gerektiren ve hava kalitesinin çok kritik bir öneme sahip olduğu odalardır.

Temiz Oda Kapısı

Temiz odalar, gıda, ilaç vb gibi çok hassas ve hijyenik konularda çeşitli operasyonlar; havadaki tek bir partikül sayısının bile önemli olduğu çeşitli işlemler gerçekleştirilmektedir.

Bu nedenle, temiz odaların yapımından kullanılan her malzeme ve içerisinde yer alan her türlü araç – gereç, elektronik cihaz, makine, teçhizat vs bu odaların teknik isterlerine uygun olmak zorundadır.

Bu bağlamda, temiz oda kapılarının da yine standart odalardan farklı olarak tasarlanması, belirli malzemelerden imal edilmesi, uygun şekilde monte edilmesi ve düzenli periyotlar ile servis ve bakım hizmeti görmesi gerekmektedir.

Temiz odaya giriş ve çıkışlar bu kapı ya da kapılar aracılığıyla yapıldığından, kapıların seçiminde çok dikkatli olunması gerekmektedir.

Temiz Oda Kapısı Nedir?

Temiz oda kapısı, özetle temiz oda olarak adlandırılan, içerisinde steril bir ortam oluşturularak ultra hijyenik çalışmaların gerçekleştirildiği alanlar için tasarlanan kapı türleridir. Bu kapıların en önemli özelliği son derece sızdırmaz olmasıdır.

Temiz odaların içerisinde yer alan havanın sıcaklığı, nemi, basıncı, hızı, debisi, yoğunluğu, içerdiği partikül sayısı vs gibi özellikler son derece önemli olduğundan, temiz oda kapılarının da bu havanın dışarıya kaçmasını ve dışarıdaki kirli ve farklı özelliklere sahip havanın içeriye girmesini engelleyecek şekilde tasarlanmış olması gerekmektedir.

Bunun yanında, kapının imal edildiği malzeme de son derece önemlidir. Eğer temiz oda içerisindeki hava sıcaklığı belirli bir derecede tutulmak isteniyorsa, temiz oda kapısının ortamdaki ısı kayıplarını en aza indirecek şekilde üretilmiş olması gerekmektedir.

Bunun için de genellikle kapıların içerisine ısı yalıtım özelliği olan paneller yerleştirilmektedir. Ayrıca, eğer temiz oda içerisinde gerçekleştirilen işlemler ses seviyesinin belirli aralıklarda tutulmasını gerektiriyorsa, temiz oda kapısı da yine ses yalıtımlı olacak şekilde üretilebilmektedir.

Son olarak bu kapıların farklı çalışa prensiplerine sahip olduğunu ve projeye bağlı olarak farklı ölçülerde üretilebildiğini belirtmekte fayda var. Temiz oda kapıları tek kanatlı veya çift kanatlı olarak üretilebilmekte ve çalışma mekanizması manuel (kayar kapı veya menteşeli kapı) veya otomatik (fotoselli) olabilmektedir.

Temiz Oda Kapısı Nerelerde Kullanılır?

Temiz oda kapıları, içinde hassas, kritik ve steril operasyonların gerçekleştirildiği veya hassas birtakım ürünlerin depolandığı odalara takılmaktadır. Bu odalar, okullarda, hastanelerde, kliniklerde, üniversitelerde, araştırma merkezlerinde, laboratuvarlarda ve buna benzer tesislerde yer alabilmektedir. Her nerede olursa olsun temiz odaların yapım ve kullanım aşamalarındaki her türlü malzeme, araç ve gereç gibi kapıların da özel olarak tasarlanmış olması gerekmektedir.

Literatüre temiz oda kapısı olarak geçen bu kapılar da temiz odaların içerisindeki hava kalitesini korumak üzere tasarlanmış ve özel malzemeler ile üretilmiş kapılardır.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Firmamız, Ameliyathane kapıları, genel kullanım amaçlı hermetik ve yarı hermetik kapılar, paslanmaz kapılar ve buna benzer ürünler ile ilgili verdiği kaliteli ve güvenli hizmet ile piyasada adından her geçen gün daha fazla söz ettirmeyi başarmış durumdadır. Temiz oda kapısı modelleri ile de yine birçok müşterisine en sağlam ve en uzun ömürlü ürünleri ulaştırmayı başarmaktadır.

Temiz oda kapısı ihtiyacı olan müşterilerimiz, firmamızın ürün gamından standart ürün seçimi yapabildiği gibi, özel üretim taleplerini de yine bize bildirebilirler. Müşterilerimizin sorunlarını ve taleplerini en uygun fiyatlar ile çözmeyi artık bir kurum kültürü haline getirmiş olan firmamız, ulusal ve uluslararası düzeydeki birçok kalite standardının gerekliliklerini karşılayan temiz oda kapıları üretmekte ve hizmet kapsamını her geçen gün artırmaktadır.